Наталя, господиня котеджу (м.Київ) з ​​власним домашнім майданчиком для сквошу. Її сім’я закінчила будівництво корту у 2014-ому і кожен рік з того часу збирає у себе вдома професійних гравців в сквош і любителів на парний турнір “Ракетлон”. Домашній корт дозволив Наталі та її сім’ї, пристрасним фанатам ракеткових видів спорту, збирати друзів і родичів у себе вдома за корисним і активним проведенням часу. Як це мати власний корт вдома, розповіла люб’язно для Федерації сквошу України – Наталія Бондаренко!

– Привіт, Наталя. Розкажіть, будь ласка, кому з Вашої спортивної родини прийшла в голову ідея побудувати сквош корт?

– Ця божевільна ідея прийшла в голову мені. Я у дитинстві грала в теніс. Дуже любила цей вид спорту, але так вийшло, що в 14 років зникла можливість і знову ракетку взяла до рук, коли дітки підросли. Відвела їх на корт. Їм “не зайшло”, а я залишилася. Часом грала з тренером та у вихідні з друзями. Коли переїхали за місто, то з’явилася можливість побудувати корт на ділянці. Ми скористалися цим моментом:) Отже, там грала я, наші друзі і Тато. За кілька років друзі долучили мене до бадмінтону. Грала у них вдома і в клубі “Гран Прі”. Тут до мене приєднався чоловік. Йому теж зайшов бадмінтон:) І зрештою, років 8 тому співробітник на роботі показав мені сквош. З першого разу мене гра підкорила:) Як так? Я граю в теніс, в бадмінтон, а тут не те що не розумію куди летить м’яч, так ще й просто потрапити по ньому не можу! Цього я пережити не змогла!

– Скільки років пройшло з часу початку будівництва спортивного майданчика на власному подвір’ї ?

– А якраз в цей день нам архітектор приніс фінальний проект критого тенісного корту. Ми збиралися його побудувати на футбольному майданчику у себе на ділянці. У 2000 році її зробили для дітей і з того часу постійно там грали з ними і товаришами. Але діти виросли і минув рік, як майданчик простоював без діла. Ось і виникла ідея зробити критий корт з розміткою і для бадмінтону. І що вийшло? Я приїжджаю в офіс, там архітектор розклав креслення і захищає проект. Довелося втрутитись і повідомити, що плани змінились і ми будемо будувати не тенісний корт, а Сквош і бадмінтон. Це зовсім інший проект потрібен:( У архітектора шок. Чоловік посміхнувся і сказав, що якщо я так хочу, то так тому і бути:) Після цієї фрази архітектор зміг тільки запитати, як він зі мною живе? Багато букв:)  Але так і було. Почали будівництво восени 2013 року. Закінчили в травні 2014.

– Якщо не таємниця, скільки коштувало будівництво спортивного майданчика?

– Вартість майданчика не скажу, не пам’ятаю. Обирали золоту середину, щоб було комфортно і за всіма стандартами, але без зайвих наворотів.

– Площа майданчика, мабуть, займає багато місця? Яка компанія взяла на себе сміливість побудувати корти для сквошу у приватному будинку?

– Не рахувала:) Проект зробив знайомий архітектор, який і раніше нам допомагав – Тарас Пукало. І, маю відзначити, він зробив неймовірний проект. І весь контроль над будівництвом теж вів він.

– Чому прийняли рішення побудувати корт, спортивний майданчик у будинку?

– Тому, що у нас дуже активний спосіб життя, а поїздки по місту на тренування і спаринги відбирають занадто багато часу. А так можна з 6 ранку починати тренування:)

– Після завершення будівництва корту у Вас вдома, Ви припинили відвідувати сквош в інших клубах?

– Так, припинили. Тепер до нас приїжджають друзі пограти.

– Як часто граєте в сквош у себе вдома?

– Спочатку грали майже кожного дня. Зараз пару разів на тиждень. Поле для бадмінтону використовуємо щодня. Підросли онуки і вони вже з тренером займаються. А ми 3-4 рази на тиждень збираємося пограти. Плюс знайомі, які за нашим прикладом почали теж грати, приїжджають у неділю і самі грають.

– Граєте напевно всією великою родиною?

– Звичайно! Для цього і будували:) У нас грають усі. У онуків улюблене проведення часу – гра в бадмінтон.

– І наостанок, розкажіть про “Ракетлон”. Чи плануєте у цьому році провести змагання?

– “Ракетлон” – шалено цікавий турнір, де граються 4 ракеткові види спорту – настільний теніс, бадмінтон, сквош і великий теніс. Ми зробили цей турнір парним. І формуємо пари так, щоб були більш-менш рівні шанси у всіх. Тому, дуже сильні гравці отримують в пару слабких. І інтрига в турнірі тримається практично до останнього м’яча. Атмосфера в цей день просто божевільна по азарту і захопленню. А коли я публікую запрошення в Фейсбук про черговий турнір, то протягом 40 хвилин всі місця вже зайняті. Ми не можемо дозволити собі участь більше як 16-20 гравців , інакше до ранку будемо грати. Тому щороку всі з нетерпінням чекають цієї події. В цьому поки не грали, думаю, скоро зберемося. У наших друзів теж є свій бадмінтонний корт і ми з ними навесні і влітку влаштовуємо «клубні» турніри.

“Але найголовніше в усьому цьому для мене, це те, що діти і онуки постійно тусуються у нас, тому що приїжджають грати. Малеча  зростає і бачить, як треба отримувати задоволення від руху. І ми постійно самі в грі або в спостереженні за нею”, – говорить Наталя.

©Анна Теслева

Об авторе

А ещё у нас есть

Оставить комментарий

Ваша почта не будет опубликована

X