Якщо спортсмен хоче здобути вищу освіту в Європі та поєднувати її з грою в сквош – пряма дорога до Англії.

Вища освіта у Великобританії – це якісно, ​​перспективно та престижно. Якість стандартів британської вищої освіти говорить сама за себе, адже щороку британські університети займають провідні позиції в світових рейтингах вищих навчальних закладів

Що потрібно, щоб вступити в британський університет:

 1. Українські абітурієнти мають можливість подавати документи безпосередньо в британські університети для навчання за програмами бакалавра лише на основі атестата про повну загальну середню освіту з високим середнім балом і додатковим 1-2 річневим навчання за фахом в українському або іноземному ВНЗ. Необхідний рівень володіння англійською мовою для зарахування – IELTS 6.0-6.5 (в залежності від університету і спеціальності).
 2. Ті студенти, які планують почати навчання в Великобританії відразу після 11 класу української школи, обов’язково повинні спочатку пройти (на вибір):
 • дворічну програму A-level;
 • дворічну програму International Baccalaureate Diploma;
 • дворічну програму професійної підготовки в одному з державних коледжів подальшої освіти (Colleges of Further Education);
 • річну спеціалізовану програму підготовки для іноземних студентів Foundation Year.

Як і в більшості країн Європи, система вищої освіти в Великобританії – триступенева:

 • бакалаврат (3 роки навчання в Англії і Уельсі, 4 роки – в Шотландії, для вступу необхідний атестат про закінчену середню освіту з високими оцінками + як мінімум один рік навчання в українському університеті або диплом A-level / IB / Foundation Year)
 • магістратура (1-2 роки навчання після одержання ступеня бакалавра);
 • докторантура (3-4 роки навчання після отримання ступеня магістра)

Перелік університетів, які рекомендує до вступу Федерація сквошу Англії:

 1. Nottingham University (Ноттингемський університет) – один з найбільших державних дослідницьких університетів Британії, який незмінно входить в топ-15 університетів Великобританії і топ-100 університетів світу. Університет входить до престижної Russel Group (об’єднує 24 провідні університети Великобританії) і міжнародну асоціацію провідних університетів світу Universitas 21 (об’єднує 21 провідний університет по всьому світу).
 2. Birmingham University (Бірмінгемський університет) – університет входить в престижну групу The Russell Group, крім того, саме Бірмінгемський університет є засновником міжнародної групи Universitas 21, в яку також входять університети Ноттінгема, Глазго та Единбургу, кращі університети Нової Зеландії, США, Австралії, Швеції, Канади, Сінгапуру, Китаю і Південної Кореї. Це відкриває перед учнями найширші можливості для стажувань і проходження практик в інших країнах, спільні дослідження та проектні роботи зі студентами з усього світу.
 3. Loughborough University (університет Лафборо) – займає 4-у позицію в рейтингу 2020 Guardian University League Table, університет Лафборо входить в п’ятірку кращих вишів Сполученого Королівства. Університет Loughborough, завжди знаходився на передовій інженерно-технічної думки, дає прекрасну підготовку і в багатьох інших областях: спорт і тренерська майстерність, мистецтво і дизайн, бізнес-дисципліни, природничі дисципліни, гуманітарні та соціальні науки.
 4. Warwick University (університет Уорвік) – один з кращих державних науково-дослідних університетів Великобританії. Входить в престижну Russell Group, залучає студентів високою якістю освітніх програм, насиченим соціальним життям і великими кар’єрними перспективами.
 5. Manchester University (університет Манчестера) – входить в лігу найбільших дослідницьких ВНЗ Великобританії Russell Group. У світових рейтингах він впевнено закріпився в ТОП-100 кращих університетів. Більше 20 випускників і співробітників ВНЗ стали Нобелівськими лауреатами. Найбільшою популярністю в Manchester University користуються інженерні спеціальності, IT, архітектура, соціологія, хімія, фізика, фармакологія математика і біонауки.

Федерація сквошу України поспілкувалася напряму з представниками університету Бірмінгема

Birmingham University: “В нашій програмі сквошу є гравці з Єгипту, Бельгії, Канади, Кенії і ми раді вітати українських гравців до університету”, – говорить Jon Tate.

“Ми прагнемо набрати якомога більше (немає ліміту чи квоти) найкращих гравців в сквош, які є в наявності та бажають навчатися. Найкращих зі студентів ми запросимо на співбесіду та за результатами інтерв’ю зможемо запропонувати стипендії на спорт, щоб допомогти їм у витратах на продовження занять спортом під час навчання в університеті. Зауважте, що ці нагороди є спортивними нагородами, а не академічними нагородами, тобто отримання однієї з цих нагород не допоможе зменшити академічну плату за навчання тут.

– Які вимоги до зарахування Ви ставите абітурієнтам, до чого слід готуватися, щоб мати змогу отримати можливість навчання в університеті Бірмінгема?

– “Що стосується академічної придатності та критеріїв для спортсменів-студентів, то не існує однієї встановленої стандартної міри (наприклад, оцінка балів SAT, яка використовується в США). Кожен факультет в Бірмінгемському університеті встановлює власні академічні стандарти вступу. Для міжнародних студентів університет, як правило, розробляє пропозицію щодо перерахунку балів з того, що, на їх думку, потрібно для вивчення певного курсу, наприклад “Комп’ютерна наука” або “Міжнародний бізнес”, і ця конверсія балів ґрунтується на курсах, які студенти зараз вивчають у відповідних країнах, а також на оцінках, які університет очікує, що вони зможуть досягти на цих курсах/іспитах, щоб забезпечити простір для навчання за обраним напрямом”.

Як отримати освіту в університеті Англії?

Популярні факультети
Вимоги для зарахування
Можливість грати в сквош
Вартість навчання
Особливості
Nottingham University(Ноттингем)
-гуманітарних наук
-інженерний
-науково-технічний
-медичний
-соціальних наук
-атестат про повну загальну середню освіту з середнім балом не нижче 9;
-успішне проходження річної підготовчої програми Foundation Year (при університеті або в іншому підготовчому коледжі)
-підтвердження рівня англійської мови IELTS UKVI 6.5; IELTS UKVI 7.5 для медичних програм; TOEFL IBT 87-100
-мотиваційний лист
-резюме
-рекомендаційний лист
+
*від £15570 на рік
українські студенти, зараховані на програми бакалаврату, можуть претендувати на знижку на навчання в розмірі 2-6 тис. £;
Birmingham University(Бірмінгем)
– інженерних та фізичних наук;- мистецтва та права;- наук про життя та навколишнє середовище;- медицини та стоматології;- соціальних наук.
– атестат про повну загальну середню освіту з високим середнім балом;- успішне проходження річної підготовчої програми Foundation Year (при університеті або в іншому підготовчому коледжі)- підтвердження рівня англійської мови IELTS 6.5
+
*від £11500 на рік
підготовка до вступу в University of Birmingham для іноземних студентів проводитися на базі МІЖНАРОДНОГО коледжу KIC в Лондоні.
Loughborough University(Лафборо)
– мистецтво та дизайн;- інжиніринг;- спортивний менеджмент;- журналістика та зв’язки з громадськістю;- хімія;- математика;- інформаційні технології.
– атестат про повну загальну середню освіту- успішне завершення програми International Foundation абоДиплом A-levels або International Baccalaureate.- IELTS 6.5 загальний бал і не менше 6.0 по кожному компоненту.
+
*від £17500 на рік
на факультеті спорту в Loughborough University діють дослідницькі лабораторії таких світових гігантів індустрії, як Adidas, Canterbury, Nike, Speedo і Umbro.
Warwick University(Ковентрі)
– мистецтво;●      – медицина;●      – наука і техніка;●      – соціальних наук
– атестат про повну загальну середню освіту з середнім балом не нижче 9;- успішне проходження річної підготовчої програми Foundation Year;- підтвердження рівня англійської мови IELTS UKVI 6.0-7.0, TOEFL IBT 87-105.
+
*від £16,000 на рік
чоловіча та жіноча команда зі сквошу беруть участь у дивізіоні 1.
Manchester University(Манчестер)
– медицини;- гуманітарних наук;- природно наук та інженерії;- наук про життя.
– атестат про повну загальну середню освіту з високим середнім балом;- успішне проходження річної підготовчої програми Foundation Year (при університеті або в іншому підготовчому коледжі)- підтвердження рівня англійської мови IELTS 6.5
+
*від £14 500 на рік
випускниками, аспірантами та співробітниками Манчестерського університету були 25 лауреатів Нобелівської премії.

*у кожному університеті є управління фінансової допомоги для студентів, при вступі до університету ціна формується остаточно для кожного студента індивідуально.

У наших юних спортсменів, які займаються сквошем виник інтерес до вступу в університети і коледжі, в яких є професійний сквош. Всеукраїнська громадська організація “Федерація сквошу України” щиро сподівається, що надана інформація зможе сприяти підготовці і виконанню всіх необхідних умов при вступі до навчального закладу.

©Анна Теслева

Об авторе

А ещё у нас есть

Оставить комментарий

Ваша почта не будет опубликована

X