У програмі спортивних стипендій за напрямом – сквош, тільки в США беруть участь близько 30 вищих навчальних закладів.

Спортивне навчання в університетах Європи та США – це можливість для юніорів зі всього світу отримати вищу освіту, паралельно займаючись сквошем на найвищому рівні.

Вища освіта в США та Європі коштує дуже дорого, але наші юніори мають можливість отримувати спортивні стипендії, які повністю або частково гаситимуть вартість навчання. Для цього потрібно мати досвід гри на міжнародних змаганнях, нагороди та призові місця, високі рейтингові бали на національному та європейському рівні, додатковим бонусом стане й отримання статусу майстра спорту або кандидата у майстри спорту.

Підтвердженням реальності вступу до ВУЗів США є вдалий досвід наших сквошистів. У попередні роки до лав американських вишів долучились українські юніори:

Надія Усенко отримує освіту у Trinity College (Хартфорд, Коннектикут)

Юлія Жуковець набуває знань в університеті Ліги плюща, Yale University, (Нью-Хейвен, Коннектикут)

Ілля Пресман закінчує Cornell University (Ітака, Нью-Йорк)

Аліна Бушма навчається в Drexel University (Філадельфія, Пенсільванія)

Також, багато видатних спортсменів починали сходження на спортивний Олімп в складі університетської збірної: баскетболіст Майкл Джордан грав за University of North Carolina, гольфіст Тайгер Вудс виступав за Stanford University, а футболіст Дуейн Джонсон свого часу представляв University of Miami.

Спорт – важлива частина американської та європейської системи освіти

Кожен ВНЗ надає своїм студентам можливість інтелектуального і фізичного розвитку. До послуг студента:

  • повністю укомплектовані спортивні та тренажері зали, стадіони, сквош-корти, поля для футболу і інші елементи спортивної інфраструктури.
  • студенти регулярно і цілеспрямовано займаються вибраним видом спорту, беруть участь в міжвишівських змаганнях і отримують нагороди.

Як «ФСУ» сприяє отриманню необхідної інформації для майбутніх абітурієнтів?

Процедура отримання університетської бази за допомогою федерації виглядала наступним чином:

  • надсилання листа до Всесвітньої та Європейської федерації з проханням надати інформацію про університети (коледжі) де професійно займаються у сквош, щоб наші гравці могли поєднувати тренування та надалі розвиватися у галузі спорту. (нам відповіли: «Такої бази не існує та порекомендували звернутись напряму до національних федерацій оскільки вони можуть мати більше місцевої інформації)
  • надсилання листа-прохання до університетів США та національних федерацій країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Чехія, Данія, Англія, Естонія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, о-в Мен, Ізраїль, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Шотландія, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Уельс.
  • усі відповіді отримані від федерацій та університетів ми будемо поступово викладати на сайті та знайомити з правилами подання документів та переліком ВУЗів кожного тижня.

Участь у міжвишівських змаганнях буде корисна і тим, хто не збирається пов’язувати своє життя зі спортом. Цілеспрямованих, орієнтованих на командну роботу спортсменів дуже високо цінують роботодавці по всьому світу, незалежно від сфери діяльності компанії.

©Анна Теслева

Оставить комментарий

Ваша почта не будет опубликована

X